Rendkívüli történelemóra

admin cs, 10/26/2017 - 11:23
Rendkívüli történelemórát tartott iskolánkban 2017. szeptember 26-án Pete László Miklós tanár, író, a Történelmi Regényírók Társaságának tagja. A téma a TRT-nek a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával megjelent Oratores, Bellatores, Laboratores – Kalandok és életképek a magyar középkor világából című remek novelláskötete volt.

A könyv oktatási segédanyagokkal és játékokkal kiegészítve jelent meg, kimondottan a történelem tanulásának érdekesebbé tételére, megkönnyítésére. Az órán drámajátékokat játszottunk. Érzékelhettük, micsoda rendkívüli feszültséggel jár, amikor egy kirobbanni készülő háború közepette agresszív és nagyhangú császári követet fogad a magyra király. Hercegek küldhettek szerelmi üzeneteket hercegnőknek, illetve hölgyek a hercegnek. A középkorban minden szál virágnak, illetve minden színnek komoly kommunikációs értéke volt. Ki gondolná, hogy nem mindegy, hogy a színek vízszintesen, vagy függőlegesen kerülnek egymás mellé, hogy a pajzs metszett-e, vagy vágott. Iskolánk könyvtára tíz példányt kapott az említett kötetből. Örömmel vennénk részt hasonló órán máskor is.