Pályaválasztási vásár

admin cs, 11/29/2018 - 07:37

Iskolánk a Gyulai Szakképzési Centrum Ady Endre- Bay Zoltán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája részt vett a Békés Megyei Kormányhivatal által 2018. november 14-15.-én megrendezett Pályaválasztási vásáron. Igyekeztünk bemutatni az iskolánkban folyó szakképesítéseket, ezért évek óta interaktív lehetőségeket kínálunk az érdeklődőknek. Két helyen a képzési profilunkba tartozó, iskolánkban több évtizedes hagyományokra visszatekintő két szakmát mutattuk be.

A Postai üzleti ügyintéző képzéshez kapcsolódva lehetett géppel pénzt számolni (érmét és bankjegyet) és nagy népszerűségnek örvendett a kelet- és szárazbélyegző használata is.

Az Informatikai rendszerüzemeltető szakma bemutatásához használtuk a Lego-robotot és programozását. Újdonságként a diákjaink az érdeklődőknek elkészítették a saját „dollárjukat” is.

A vásáron részt vettek végzős diákjaink is, akik megismerkedhettek a felsőfokú és egyéb tanulmányi lehetőségekkel.

Sebestény Mihályné

                                                                                     tagintézményvezető-helyettes